צריכת מים משותפת גבוהה – ניתן לעצור את החיובים הגבוהים

אחת הבעיות איתה מתמודדים תושבים רבים וחברות שונות ( בעיקר מאז הקמת תאגידי המים ) היא קבלת חשבונות מים גבוהים. לרוב מדובר על חריגה בצריכת המים המשותפת שמתחלקת באופן שווה בין הדירות. בצריכת המים המשותפת או הפרשי מדידה כפי שרשום בחשבונות שאתם מקבלים אמורים להיות מחושבים הפרשי המים בין כמות המים שמסופקת לבניין דרך מד המים הראשי לבין מדי המים הפרטיים של הדירות.
הצריכה המשותפת אמורה לכלול את המים המסופקים לגינה, כיבוי אש, חדר אשפה ומים לניקיון הבניין שלוקח המנקה.

חשבונות מים גבוהים – איך מטפלים בזה?

חלק מהדיירים או חברות שנתקלות בהודעות מהתאגיד על חריגה בצריכה המשותפת או שכבר מקבלים חשבון מים גבוה לא שמים לב או מתעלמים ולמי שכבר פונה לתאגיד נתקל בתשובות שעליו לבדוק נזילות, פיצוצי צנרת, גניבת מים, לשלוח את מד המים הראשי לבדיקה ועוד. לרוב מסתבכים בהליך בירוקרטי ולא מצליחים לאתר את הסיבה לצריכת המים הגבוהה ולחיובים ונאלצים לשלם סכומים גבוהים שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה.
לעיתים לאחר מספר תקופות בהם מחויבים הדיירים בחשבונות גבוהים חוזר חשבון המים להיות נורמלי למספר חודשים ולאחר מכן שוב עולה הצריכה המשותפת למספר תקופות.

במידה ומאותרת נזילה או סיבה לחריגה בצריכת המים המשותפת או הפרשי מדידה ניתן לקבל החזרים חלקיים מתאגיד המים שיכולים להגיע בין 25% ל 50% לשתי תקופות, אך לרוב לא נמצאת נזילה ומדובר על סיבות אחרות שלעיתים מקורן ברישומים לא נכונים וטעויות של התאגיד.

אביב חברת ניהול ואחזקת מבנים עוסקת בניהול מבני מגורים, מרכזים מסחריים ונכסים שונים.

מומחים בבדיקה ומעקב אחר הצריכה המשותפת

עקב פניות ותלונות מלקוחותינו על חשבונות מים גבוהים, למדנו את הנושא ופתחנו מחלקה מיוחדת שעוסקת בבדיקה ומעקב אחר הצריכה המשותפת, איתור הסיבות לחיובים הגבוהים, טיפול בגורמים לחיובים הגבוהים וקבלת החזרים מהתאגיד המים.
בחברתנו מהנדס מומחה ומנוסה בתחום ועורך דין שבקיא בחוקים ובתקנות הקשורים לצריכת המים וחשבונות המים ומאחורינו עשרות לקוחות מרוצים שקיבלו החזרים מהתאגיד ואנו עוקבים אחר צריכת המים באופן שוטף ומטפלים בכל חריגה בזמן אמת.
עלות הטיפול בצריכת המים הגבוהה כולל בדיקה מקצועית בשטח והתנהלות מול התאגיד אינה גבוהה ומסתכמת בכמה עשרות שקלים לדירה ( תשלום חד פעמי ) והחיסכון השנתי ו\או ההחזרים יכולים להגיע למאות שקלים או יותר, כך שמשתלם וצריך לטפל בעניין בהקדם.

צריכת מים משותפת גבוהה – ניתן לעצור את החיובים הגבוהים

התקנת מדי חמים לבתי משותפים

בחלק מהבניינים המשותפים בישראל חימום המים הוא מרכזי ולכן הצריכה של המים החמים מתחלקת באופן שווה בין כל הדירות בלי קשר לצריכת המים בפועל. בבית משותף בו יש חימום מים מרכזי מסבסדים דיירים עם מעט נפשות בבית את הדיירים עם המשפחות הגדולות או את דיירים שמשתמשים בהרבה מים חמים. במצב שבו אין מד מים חמים לכל דירה וכולם מתחלקים במים החמים שצורכת הדירה, משתמשים חלק מהדיירים במים חמים כמעט לכל דבר ( משטיפת רצפות, חיבור מכונת כביסה, מדיח ועוד המצאות שונות ) במגמה להפחית את השימוש במים קרים שעליהם הם משלמים.

חברת אביב ניהול ואחזקה בע"מ מתמחת ומבצעת התקנת מדי מים חמים עפ"י התקנות שנקבעו ע"י רשות המים ובתאום עם כל תאגידי המים.

השירותים שאנחנו מספקים

בין מגוו השירותים שאנחנו מספקים תוכלו להנות מ:

ההשקעה היא חד פעמית ולא גבוהה ולאותם דיירים שצורכים בפועל כמות קטנה יחסית של מים חמים יכול להגיע החיסכון למאות או אלפי שקלים בשנה וכל אילו שצורכים כמות גדולה של מים חמים ולא עושים חשבון יאלצו לעשות חשבון מחדש ולא לבזבז מים חמים סתם.

לגבי מתנגדים, ברור שלמשפחות מרובות ילדים או שותפים או כאילו שמרבים להשתמש במים חמים עדיף להשאיר את המצב כפי שהוא ולהתנגד לתהליך התקנת מדי מים חמים פרטיים. גם לזה יש פתרון וכבר יצרנו תקדים משפטי בו נתבעו דיירים שהיה להם אינטרס לא להתקין מדי מים חמים וחויבו להשתתף בשינוי.

שירותי ניהול ואחזקת מבנים

בנוסף, חברת אביב ניהול ואחזקה בע“מ מתמחה כבר למעלה מ-20 שנה בניהול ואחזקת מבנים שונים, בין לקוחותינו מגדלי יוקרה, בנייני מגורים בסדרי גודל שונים, מרכזים מסחריים, בנייני משרדים ונכסים שונים.
בחברת אביב ניהול ותחת קורת גג אחת ניתן לקבל את כל השירותים לדיירים ולועד הבית.

חברתנו מספקת גם שרותים מקיפים לבעלי נכסים שונים החל מאיתור שוכרים מתאימים, החתמה על חוזים, גביית שכר הדירה, טיפול בתקלות שוטפות, הכנת הדירה להשכרה, מכירת הדירה ועוד.

השרות מתחיל בדברים הבסיסיים ביותר ( ניקיון, גינון, גביית מיסי ועד הבית מהדיירים, הנהלת חשבונות מלאה, אחזקה מונעת למתקני הבניין, טיפול בתקלות, מוקד חרום 24 שעות ) וכלה בביצוע פרויקטים שונים כגון שיפוץ חיצוני של בניינים  ( תכנון, פיקוח ובקרה ), טיפול במבנים מסוכנים וטיפול בבעיות איטום מורכבות וטיפול למעשה בכל בעיה שקשורה לבניין ולמערכות שבו ולדיירים שבו.

אנו עובדים עם בעלי מקצוע אמינים וזמינים שמחויבים לתת שרות מהיר ומקצועי ונתונים כל הזמן תחת פיקוח של חברת הניהול.

אביב ניהול ואחזקה בע

אביב ניהול ואחזקה בע"מ

אביב ניהול ואחזקה בע"מ הינה חברה המתמחה בניהול ואחזקת מבנים למגורים.
החברה הוקמה בשנת 1997 מתוך רצון לתת מענה ניהולי ומקצועי לצורך אמיתי הקיים בבתים משותפים רבים. עם השנים צברה אביב ניהול ניסיון רב ומוכח בטיפול בבנייני מגורים: תכנון, ביצוע, פיקוח ובקרה על ניקיון הבניין, גינון וצמחיה, גביית מיסי ועד הבית, אחזקה, טכנית של מערכות הבניין, תכנון וביצוע פרויקטים שונים, פתרון בעיות שונות ושיפור איכות החיים ורמת החיים במבנים אותם היא מנהלת.
אביב ניהול ואחזקה בע

Latest posts by אביב ניהול ואחזקה בע"מ (see all)

5 בדצמבר 2018 / מידע מקצועי

Share the Post

About the Author

אביב ניהול ואחזקה בע"מ הינה חברה המתמחה בניהול ואחזקת מבנים למגורים.
החברה הוקמה בשנת 1997 מתוך רצון לתת מענה ניהולי ומקצועי לצורך אמיתי הקיים בבתים משותפים רבים. עם השנים צברה אביב ניהול ניסיון רב ומוכח בטיפול בבנייני מגורים: תכנון, ביצוע, פיקוח ובקרה על ניקיון הבניין, גינון וצמחיה, גביית מיסי ועד הבית, אחזקה, טכנית של מערכות הבניין, תכנון וביצוע פרויקטים שונים, פתרון בעיות שונות ושיפור איכות החיים ורמת החיים במבנים אותם היא מנהלת.